Przejdź do treści

Konkurs "Cosmic Challenge: Voyager" przedłużony do 28 listopada

Obserwatorium Pic du Midi

„Cosmic Challenge: Voyager” to edycja programu edukacyjnego skierowana do studentów z całej Polski i realizowana we współpracy z Obserwatorium Pic du Midi z Francji. Konkursy z serii Cosmic Challenge organizowane są przez Fundację SpaceShip. Urania jest patronem konkursu.

Konkursy z serii Cosmic Challenge organizowane są przez Fundację SpaceShip. Mają na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania kosmicznych zainteresowań. W maju 2021 r. w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie odbył się finał konkursu „Cosmic Challenge” skierowanego do młodzieży szkół średnich.

Aktualnie trwa konkurs „Cosmic Challenge: Voyager”, przeznaczony tylko dla studentów. Konkurs wystartował 1 października 2021 r. i pierwotnie miał potrwać do 15 listopada 2021 r. W ramach I etapu konkursu uczestnicy muszą przygotować pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”.

Fundacja SpaceShip ogłosiła przedłużenie konkursu do 28 listopada br. Nagrodą w tym konkursie będzie wyjazd dla trójki zwycięzców do Obserwatorium Pic du Midi we francuskiej części Pirenejów, na wysokości prawie 3000 metrów n.p.m.

Opiekunem Merytorycznym tej edycji programu jest dr Anna Łosiak – geolog planetarny z Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Informacje niezbędne do wzięcia udziału w konkursie, w tym zasady konkursu i kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w Regulaminie programu „Cosmic Challenge: Voyager”.

Program został objęty patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych PAN , Ambasady Francji w Polsce, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,  Politechniki Wrocławskiej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, Astroniki, SatRevolution S.A., Creotech Instruments S.A., Akademii Leona Koźmińskiego, MARS Society Polska, European Space Foundation. Patronat medialnym na konkursem sprawują: Urania - Postępy Astronomii, Astronomia24, Kosmonauta.net, Space24, AstroNET i Radia Lublin. Instytucją Wspierającą program jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Projekt WIN

Konkurs  „Cosmic Challenge: Voyager” jest elementem projektu „Tarcza Sobieskiego” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Więcej szczegółów na stronie konkursu.

Źródło: SpaceShipe

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

 

Reklama