Przejdź do treści

Sztuka promocji nauki - poradnik dla naukowców

Sztuka promocji nauki
W połowie marca ukazała się bezpłatna książka skierowana do naukowców, która jest poradnikiem jak opowiadać o nauce "zwykłym ludziom" i w jaki sposób promować wyniki swoich badań. Tytuł pozycji to: "Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców".

Autorami książki "Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców" jest dwoje specjalistów w dziedzinie popularyzacji i promocji nauki: Natalia Osica - zajmująca się PR nauki oraz Wiktor Niedzicki - dziennikarz naukowy.

Książka stanowi instrukcję popularyzacji badań naukowych, daje też wskazówki na temat wystąpień publicznych, sposobów przygotowania prezentacji, kwestię zdjęć i innych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, gdy chce się popularyzować wyniki swoich badań naukowych.

Pomysł napisania publikacji powstał w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, który w ostatnich latach wdrażał Polsko-Szwajcarski Program Badawczy, obejmujący 31 projektów z takich obszarów, jak technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), energia – odnawialne źródła energii, nanotechnologie, zdrowie oraz środowisko.

"Wraz z sukcesami badawczymi, pojawiła się potrzeba ich komunikowania środowisku przedsiębiorców, mediom i społeczeństwu. Wówczas, w naszym Instytucie pojawiła się idea, aby wspomóc naukowców również w tym działaniu. Powstała więc publikacja „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców”, którą udostępniamy dzisiaj szerszej publiczności. Mamy nadzieję, że posłuży on wszystkim, którzy będą szukali w niej podpowiedzi jak skutecznie promować swoje osiągnięcia naukowe" wyjaśnia dr Agnieszka Gryzik, zastępca Dyrektora Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego.

Książka jest dostępna bezpłatnie w formie elektronicznej. Linki do jej pobrania zamieszczamy poniżej.

Dane książki:

Tytuł: Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców
Autorzy: Natalia Osica, Wiktor Niedzicki
Wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 102
Numer ISBN: 978-83-63060-17-6


Natalia Osica i Wiktor Niedzicki podpisują swoją książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” podczas premiery 15 marca 2017 roku w Domu Braci Jabłkowskich. Fot.: OPI.

Więcej informacji:

Źródło: OPI

Reklama