Przejdź do treści

Tu jesteśmy

"Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty" - Aleksandra i Daniel Mizielińscy to książka, która wyszła 19 października nakładem wydawnictwa "Znak."

"Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty" - Aleksandra i Daniel Mizielińscy to książka, która wyszła 19 października nakładem wydawnictwa "Znak."

"Każdy w dzieciństwie marzył, by polecieć w kosmos. Dzięki książce "Tu jesteśmy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich stało się to możliwe. Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa!

Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy - to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań, a także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy. Zwięzłe, przystępne teksty przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. I ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym.

Mizielińscy wielokrotnie już dowiedli, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści."

Wszyscy znamy piękne zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a i wielkich teleskopów naziemnych. Autorzy, w oparciu o te piękne fotografie, stworzyli swoją wizję świata, wiele rzeczy uwypuklając i przerysowując. Choćby słynne zdjęcie wschodu Ziemi nad globem księżycowym wykonane przez załogę Apollo 8...

Orion poleca.

Aleksandra Mizielińska i Daniel Mizieliński są absolwentami Wydziału Grafiki ASP w Warszawie.

Wydawnictwo: Znak
Fragmenty książki
23 listopada 2011
 

Źródło: Znak

Na ilustracji: Okładka książki

(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)

Reklama