Przejdź do treści

Weź udział w Earth Rescue Challenge – Water Edition

Earth Rescue Challenge – Water Edition

Konkurs Earth Rescue Challenge – Water Edition dla uczniów szkół ponadpodstawowych to wyjątkowa szansa dla młodych pasjonatów nauki na zaangażowanie się w praktyczne działania na rzecz ochrony środowiska. Inicjatywa konkursu ma na celu wykorzystanie danych satelitarnych w odpowiedzialnym i zrównoważonym zarządzaniu zasobami wodnymi, dając nastolatkom realną możliwość wpływu na dbanie o planetę.

Europejska Fundacja Kosmiczna jest organizatorem konkursu i projektu „Earth Rescue Challenge – Water Edition”. Mają one na celu zwrócenie uwagi na coraz częstszę zjawiska ekstremalne, takie jak powodzie i susze, które stanowią poważne wyzwanie dla gospodarki naszego kraju oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących dane satelitarne do ochrony i zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. Głównym celem konkursu jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z naukami o Ziemi, ochroną środowiska, najnowszymi technologiami oraz ekonomią, dając im jednocześnie możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.
W konkursie biorą udział drużyny składające się z 4-10 uczniów szkół ponadpodstawowych. Drużyny mogą reprezentować tę samą szkołę lub kilka różnych, ale należących do jednego województwa. Każda drużyna musi mieć swojego Nauczyciela-Opiekuna. Rekrutacja trwa do 29 marca 2024 roku do godz. 22:00 CET.

Zwycięzcy konkursu otrzymają możliwość wdrożenia i sfinansowania swojego projektu oraz wsparcie specjalistów. Ponadto, uczestnicy zyskają nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale także nagrody rzeczowe.

Do konkursu można zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy stronie internetowej. Pod tym samym adresem można znaleźć również regulamin konkursu.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na profilach mediów społecznościowych:

Wzięcie udziału w konkursie Earth Rescue Challenge – Water Edition daje możliwość rozwinięcia pasji naukowej oraz wpływu na ochronę środowiska. Korzystając z danych satelitarnych, uczestnicy mają szansę aktywnie przyczynić się do promowania zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi, co jest istotne w obliczu narastających wyzwań. Dodatkowo, uczestnicy mają okazję zdobyć cenne doświadczenie, a także otrzymać inne niż finansowe nagrody oraz wsparcie ekspertów w realizacji projektu. Przyłącz się do walki o zrównoważone zarządzanie zasobami wodnymi już teraz!

Źródło: PlanetPartners

Opracował: Paweł Z. Grochowalski

Reklama