Przejdź do treści

XXV Seminarium dla nauczycieli fizyki "Astronomia w szkołach ponadpodstawowych"

seminarium

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN) w Warszawie przyjmuje zapisy na wrześniowe seminarium dla nauczycieli fizyki, które będzie poświęcone astronomii w szkole ponadpodstawowej.

Centrum zaprasza nauczycieli fizyki na coroczne seminarium poświęcone astronomii w szkole. Właśnie rozpoczęły się zapisy, które potrwają do 1 czerwca 2018 roku. Natomiast samo seminarium odbędzie się od 21 do 23 września 2018 roku. w Warszawie. W ubiegłym wzięło w nim udział 50 nauczycieli, w tym 45 spoza stolicy.

W programie konferencji zaplanowano 18 wykładów prowadzonych m.in. przez znanych astronomów. Będą one dotyczyć aktualnych wydarzeń w astronomii i astrofizyce. Co więcej, będzie okazja wziąć udział w praktycznych zajęciach o międzynarodowych projektach naukowych skierowanych do szkół, na przykład obserwacjach przy pomocy zdalnych teleskopów, które można prowadzić w szkołach. Będzie też możliwość nauczenia się prowadzenia obserwacji astronomicznych na żywo, aby potem móc prowadzić podobne zajęcia dla swoich uczniów. Będą też zajęcia pokazujące, jak pracować z dziećmi w domach kultury, przy festiwalach nauki i różnych innych formach popularyzacji i edukacji.

Uczestnicy seminarium będą mogli także zaprezentować swoją działalność, a w ostatni dzień wezmą udział w Dniu Otwartym w Centrum Astronomicznym, organizowanym w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki.

Opłata za udział w konferencji wynosi 200 zł. Organizatorzy zapewniają nocleg uczestnikom spoza Warszawy, a wszystkim – obiady i kolacje. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez elektroniczny formularz.

Więcej informacji:

 

Reklama