Przejdź do treści

Zrównoważony Questing Kosmiczny – gra terenowa we Wrocławiu

Zrównoważony Questing Kosmiczny - gra terenowa we Wrocławiu

W ramach World Space Week Wrocław 2020. w piątek 23 października 2020 r. wystartował we Wrocławiu „Zrównoważony Questing Kosmiczny”. Uczestnicy gry będą musieli podążać śladami wrocławskiego krasnala astronauty o imieniu Niepodległy i rozszyfrować kosmiczne zagadki. Do wygrania fantastyczne nagrody!

Aktualizacja:  Organizatorzy gry przedłużyli ją do 23 listopada br.

W piątek 23 października Wrocław stał się areną  „Zrównoważonego Questingu Kosmicznego”, który skierowany jest do wszystkich fanów tego rodzaju zabaw, a także do osób, które do tej pory nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w takich wyzwaniach. Zabawa kończy się 6 listopada 2020 r.

Czy znacie wrocławskiego krasnala astronautę? Niepodległy – bo tak ma na imię, już dwukrotnie odbył kosmiczną podróż do stratosfery. Podczas podróży zdobył sporą wiedzę i dowiedział się wielu ciekawostek dotyczących kosmosu, którymi podzielił się w swoim notatniku. Z okazji World Space Week przygotował też kosmiczne zagadki, które ukrył we Wrocławiu. Weź udział w questingu i udaj się na spacer śladami Niepodległego w dwóch lokalizacjach. Uzupełnij brakujące w notatniku krasnala słowa i rozszyfruj lokalizację zagadek. OPCJONALNIE Rozwiąż zagadki i wygraj nagrody.

Organizatorem „Zrównoważonego Questingu Kosmicznego”, czyli gry terenowej realizowanej na terenie miasta Wrocławia, jest Stowarzyszenie WroSpace. Wydarzenie odbywać się będzie od 23 października do 6 listopada 2020 r.

Uczestnicy mogą startować w grze pojedynczo lub w zorganizowanej grupie liczącej od 2 do 5 osób. Przy czym jeden uczestnik gry może być członkiem maksymalnie jednej grupy. W grze mogą brać udział samodzielnie wyłącznie osoby powyżej 16 roku życia. Młodsi uczestnicy muszą przebywać pod opieką osób dorosłych (min. 1 dorosły w grupie).

Uczestnicy po rejestracji na stronie pobierają karty gry zawierające zagadki i wskazówki dotyczacę questingu. Na ich podstawie odnajdują zadania zlokalizowane na terenie miasta Wrocławia i rozwiązują je. Następnie na swoich kartach notują odpowiedzi. Od 23 października do 6 listopada 2020 r. uczestnicy w dowolnej kolejności i o dowolnej porze mogą rozwiązywać zadania zawarte na kartach gry.

Celem Gry jest wykonanie w określonym czasie jak największej liczby zadań (do zwycięstwa będzie wymagane zaliczenie wszystkich lub, jeśli nie dokona tego żadna z drużyn, zdobycie jak największej liczby punktów zadaniowych zawartych na Karcie Gry). W  przypadku remisu decydować będzie kolejność nadsyłania uzupełnionych kart gry liczona od momentu startu zabawy (godzina 00:01 23.10.2020).

Grę wygrywa ten Uczestnik lub Grupa, która wykonała wszystkie zadania oznaczone na karcie gry lub zdobędzie najwięcej punktów za wykonane zadania.

Ogłoszenie wyników gry i wręczenie nagród nastąpi w formie transmisji on-line 8 listopada 2020 r. między godziną 16:00 a 20:00. O miejscu transmisji i dokładnej godzinie uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo.

Szczegóły zabawy (w tym regulamin) można znaleźć na stronie Zagadkowy Kosmos.

Organizatorzy zachęcają uczestników zabawy do przesyłania w komentarzach lub na adres kontak@wrospace.pl filmików i zdjęć z ich udziału w zrównoważonym questingu kosmicznym. Najciekawsze relacje zostaną nagrodzone dodatkowymi nagrodami w formie gadżetów World Space Week Wrocław 2020.

„Urania – Postępy Astronomii” oraz „Astronarium” sprawują patronat medialny nad World Space Week Wrocław 2020. Zaglądajcie na nasz profil FB oraz na naszą stronę internetową, aby dowiadywać się nowych informacji o wydarzeniu.

Źródło: Stowarzyszenie WroSpace

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama