Przejdź do treści

Dodatkowe stypendia na ESO Astronomy Camp 2018

ESO Astronomy Camp 2018

Jeśli masz 16–18 lat, to zdecydowanie warto zastanowić się nad udziałem w konkursie Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO), w którym nagrodami są miejsca na międzynarodowym obozie astronomicznym we Włoszech. Zostało jeszcze kilka dni na zgłoszenia. Do grona fundatorów stypendiów pokrywających koszt udziału w obozie dołączyła Polska Agencja Kosmiczna!

Mamy informację, iż Polska Agencja Kosmiczna przyzna dwa dodatkowe stypendia dla laureatów konkursu ESO Astronomy Camp 2018. Przypomnijmy, że oprócz tego jedno stypendium ufunduje Polskie Towarzystwo Astronomiczne, a kolejne możliwe jest także od Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

ESO Astronomy Camp to międzynarodowy astronomiczny obóz dla młodzieży. Odbywa się w obserwatorium astronomicznym Aosta Valley w Aplach we Włoszech od 26 grudnia do 1 stycznia. Jest to więc okazja do spędzenia bardzo nietypowego Sylwestra, w ciekawym miejscu i w gronie rówieśników z różnych krajów interesujących się astronomią i kosmosem.

Termin zgłoszeń w konkursie mija za kilka dni. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmiku na temat „Chciałbym/chciałabym odkryć lub wynaleźć ... ponieważ ...”. Kandydat powinien wystąpić w filmiku i mówić po angielsku. Cały obóz będzie bowiem prowadzony w tym języku.

W ramach obozu ESO Astronomy Camp 2018 przygotowano zajęcia dotyczące planet pozasłonecznych, w formie prelekcji, warsztatów i ćwiczeń praktycznych. Poprowadzą je astronomowie z ESO na co dzień zajmujący się czołowymi badaniami kosmosu. Dodatkowo będzie możliwość przeprowadzenia obserwacji teleskopami znajdującymi się na wyposażeniu obserwatorium. Program obozu uzupełniają tez inne atrakcje, takie jak wycieczki, sporty zimowe i aktywności integrujące grupę.

W poprzednich edycjach Polska uzyskiwała po pięć lub sześć miejsc na obozie. „Urania” jest patronem medialnym konkursu – zachęcamy młodzież do spróbowania swoich sił i zgłoszenia się na obóz.

Więcej informacji:

 

 

Reklama