Przejdź do treści

Konkurs plastyczny dla dzieci – „Stwórz swoją galaktykę!”

Konkurs dal dzieci "Galaktyka w słoiku"

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus ogłosiło 31 maja br. konkurs plastyczny z okazji Dnia Dziecka pt. „Stwórz swoją galaktykę”.  Konkurs skierowany jest do wszystkich osób poniżej 18 lat i polega na stworzeniu własnej „galaktyki w słoiku”. Zdjęcia własnoręcznie wykonanych prac należy nadsyłać do 14 czerwca 2020 r.

Kosmos jest pełen pięknych obiektów. Wśród nich znajdują się galaktyki, czyli potężne skupiska gwiazd, pyłu i gazu międzygwiazdowego. Galaktyki znajdują się bardzo daleko od nas i póki co podróż do nich jest odległym marzeniem. Stwórzmy zatem własną „galaktykę w słoiku” można przeczytać na profilu fb Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus.

Konkurs plastyczny skierowany jest do dzieci do 18 lat i został ogłoszony 31 maja br. Aby wziąć w nim udział należy wykonać pracę konkursową – „galaktykę w słoiku”. Jak to zrobić, pokazuje film instruktażowy zamieszczony na profilu Planetarium Wenus na portalu Facebook. Po wykonaniu pracy należy wykonać jej zdjęcie i następnie przesłać na adres e-mail: pw@centrumnaukikepkera.pl

Uczestnicy mogą przesłać tylko jedno zdjęcie wykonanej przez siebie pracy plastycznej. Termin nadsyłania prac mija 14 czerwca 2020 r. do godziny 12:00.

Komisja składająca się z pracowników Planetarium Wenus oceni przesłane prace i następnie najlepsze z nich umieści na profilu Planetarium Wenus  na portalu Facebook w dniu 16 czerwca o godzinie 12:00. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: oryginalność, pomysłowość, kreatywność oraz estetyka wykonania pracy.

Od momentu opublikowania zdjęć Internauci będą mogli głosować na najlepszą pracę, klikając „lubię to” pod wybranym zdjęciem. Głosowanie kończy się o godz. 10:00 w dniu 24 czerwca 2020 r. Konkurs wygrywa ten uczestnik, którego praca zdobędzie najwięcej „polubień” („lajków”). 

Finał Konkursu, podczas którego zostanie ogłoszony Zwycięzca, odbędzie się 24 czerwca o godzinie 12:00 na profilu Planetarium Wenus na portalu Facebook.

Zwycięzca otrzyma voucher dla dwóch osób do Planetarium Wenus na wybrany pokaz, odbywający się po ponownym otwarciu planetarium. Voucher będzie ważny przez pół roku od otrzymania. Nagroda zostanie przesłana na wskazany przez zwycięzcę adres e-mail. (nagrody nie można wymienić na równowartość w gotówce ani przenieść ją na rzecz innej osoby trzeciej).

Fundatorem Nagrody jest Organizator, czyli Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus.

Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu można przeczytać w regulaminie konkursu. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Konkurs nie jest sponsorowany, wspierany ani w żaden sposób powiązany z serwisem Facebook.

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Reklama