Przejdź do treści

Nie żyje Profesor dr hab. Marek Szydłowski

Profesor dr hab. Marek Szydłowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł Profesor dr hab. Marek Szydłowski, wieloletni pracownik Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Żegnamy zmarłego nagle w dniu 8 października 2020 roku Pana Profesora dr hab. Marka Szydłowskiego, pracownika naukowego Obserwatorium Astronomicznego.

Profesor Szydłowski, Członek Komisji Układów Złożonych Polskiej Akademii Umiejętności, był badaczem o nieprzeciętnych horyzontach naukowych. Jego liczne i z uznaniem cytowane publikacje dotyczyły nie tylko astrofizyki i kosmologii; publikował też prace stricte filozoficzne, pociągały go ponadto ekonofizyka i makroekonomia.

Aktywność i pasje naukowe Profesora Szydłowskiego zjednywały mu wielu młodych współpracowników; dla większości grona nauczycieli akademickich Marek Szydłowski był wzorem serdeczności w kontaktach, znakomitym interlokutorem, człowiekiem o dużej wrażliwości i głębokiej wiedzy.

Pogrzeb prof. Marka Szydłowskiego odbędzie się w sobotę 10 X br. o g. 12:00 w kaplicy cmentarnej w Wierzchosławicach koło Tarnowa. 

Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

 

Publikacja: Elżbieta Kuligowska

Reklama