Przejdź do treści

Zamknięcie konkursu Fantasia Copernicana i powrót Nowych Dzienników Gwiazdowych

Nowe Dzienniki Gwiazdowe

Niniejszym ogłaszamy, że konkurs literacki science-fiction Fantasia Copernicana zostaje zamknięty w dniu 31 grudnia 2023 r. Od dnia 1 stycznia 2024 r. wracamy do konkursu Nowe Dzienniki Gwiazdowe. Zachęcamy do przysyłania prac!

Konkurs literacki Uranii Fantasia Copernicana, będący edycją specjalną konkursu Nowe Dzienniki Gwiazdowe, ogłoszony został w „Uranii” nr 1/2023 z okazji Roku Mikołaja Kopernika. W dniu 31 grudnia 2023 r. kończymy tę specjalną edycję konkursową. 

Wszystkich, którzy przysłali swoje prace na konkurs Fantasia Copernicana zapewniamy, że najlepsze opowiadania z tego konkursu będą systematycznie publikowane na portalu Uranii w roku 2024, a wybrane prace ukażą się również w druku.

Co dalej?

Od dnia 1 stycznia 2024 r. wracamy do konkursu SF Nowe Dzienniki Gwiazdowe. Przypominamy, że przedmiotem tego konkursu jest tekst pisany prozą, w języku polskim, nawiązujący treścią do tematyki badań naukowych w dziedzinie astronomii prowadzonych obecnie przez polskich naukowców lub na polskich uczelniach, o których informacje zostały opublikowane w roku 2019 lub później na łamach jednego z mediów powiązanych z PTA, m.in. czasopisma „Urania - Postępy Astronomii”, portalu www.urania.edu.pl, programu Astronarium, kanału Urania TV.

Prace konkursowe należy przesłać na adres konkurslem@urania.edu.pl, w treści wiadomości wpisując swoje imię i nazwisko z dopiskiem „Nowe Dzienniki Gwiazdowe”.

Więcej informacji o konkursie Nowe Dzienniki Gwiazdowe znajduje się na stronie internetowej konkursu oraz w regulaminie konkursu.

Uwaga, zmiana!

Zmianie ulega § 6 punk2 regulaminu konkursu Nowe Dzienniki Gwiazdowe. 

Dotychczasowe brzmienie: 

2. Autorzy opublikowanych w czasopiśmie prac otrzymają honorarium autorskie zgodnie z polityką wydawcy czasopisma.

zostaje zastąpione przez:

2. Autorzy opublikowanych w czasopiśmie prac otrzymają voucher na zakupy w sklepie internetowym Uranii.

Reklama