Przejdź do treści

Zaproszenie na rocznicowe świętowanie imienin Kopernika w Grudziądzu

Imieniny Kopernika w Grudziądzu - plakat wydarzenia

W imieniu Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu zapraszamy 6 grudnia o godzinie 11.55 na Plac Miłośników Astronomii w Grudziądzu. Z okazji imienin wielkiego astronoma złóżmy razem kwiaty pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika!

Rok Kopernika powoli dobiega końca, ale atrakcji związanych z najsłynniejszym polskim astronomem wciąż nie brakuje. Grudziądzkie Planetarium oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii jak co roku urządzają świętowanie imienin Kopernika. Tegoroczną uroczystość uświetni specjalny tort przygotowany dla wszystkich przez członków PTMA.

W szczególności serdecznie zapraszamy delegacje grudziądzkich placówek edukacyjnych i kulturalnych, dzieci i młodzież oraz wszystkich miłośników astronomii z całego świata. Zbiórka pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika o 11.55 w najbliższą środę!

PROGRAM

  • Miejsce: Plac Miłośników Astronomii w Grudziądzu,

12.00 – złożenie kwiatów pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika,

  • Miejsce: Planetarium, ul.Hoffmanna 1-7, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Z.S.T.

13.30 – seans kopernikański oraz obserwacje Słońca. W ramach seansu kopernikańskiego będzie można zobaczyć nowy grudziądzki seans o Słońcu (jest to prapremiera – pierwsze jego wyświetlenie w grudziądzkim Planetarium!)

 

Przypomnijmy: zgodnie z Uchwałą Senatu RP, rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika. W 2023 roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin Kopernika oraz 480. rocznicę opublikowania jego dzieła "De revolutionibus".

Serdecznie zapraszamy!

Sebastian Soberski
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii

Planetarium Grudziadz - logo

Czytaj więcej:

 

Źródło: PiOA w Grudziądzu

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Reklama