Przejdź do treści

ASTROSTREFA – piknik edukacyjny na 100-lecie urodzin Stanisława Lema

ASTROSTREFA - piknik edukacyjny na 100-lecie urodzin Stanisława Lema

22 sierpnia 2021 r. na Rynku w Sobótce u podnóża Masywu Ślęży (województwo dolnośląskie) odbędzie się piknik edukacyjny ASTROSTREFA z okazji z okazji Roku Lemowskiego i 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Organizatorem jest Ślężański Ośrodek Kultury/Biblioteka Publiczna z partnerami, min. Stowarzyszeniem WroSpace oraz Projekt Scorpio.

Ślężański Ośrodek Kultury/Biblioteka Publiczna wraz z partnerami: Yaskawa Polska, Stowarzyszenie WroSpace, Projekt Scorpio – Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD przy Katedrze Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej oraz Polish Green /KOSD są organizatorami pikniku edukacyjnego z okazji Roku Lemowskiego i 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema pod nazwą ASTROSTREFA. Piknik odbędzie się na Rynku w miejscowości Sobótka u podnóża Masywu Ślęży na Dolnym Śląsku, w odległości 30 km od Wrocławia w godzinach 14:00–18:00.  

W przypadku niepogody wydarzenie może zostać przeniesione do ŚOK/RCKS (Ślężańskiego Ośrodka Kultury/ Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej) przy ul. Fryderyka Chopina 25 lub odwołane.

ASTROSTREFA to okazja do interakcji z robotami, w tym z łazikiem marsjańskim SCORPIO X, obserwacji Słońca, udziału w warsztatach rakietowych, udziału w wystawie tematycznej dotyczącej Stanisława Lema oraz ciekawych rozmów z „kosmicznymi” specjalistami.

Program wydarzenia:

  • pokaz interaktywny robota kolaboracyjnego YASKAWA HC-10 (wideo),
  • pokaz łazika marsjańskiego SCORPIO X (KNPN OFF-ROAD PWr),
  • teleskopowe obserwacje Słońca i warsztaty z rakietami (Stowarzyszenie WroSpace),
  • strefa gier retro,
  • warsztaty twórcze,
  • wystawa tematyczna o Stanisławie Lemie.
     

Źródło: Gmina Sobótka

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama