Cel: zostać astronautą. Rozmowa z Giulią Bassani, studentką inżynierii kosmicznej z Turynu, autorką książki Ad Martem 12

img

W Polsce jest coraz więcej miejsc, gdzie można studiować kierunki związane z badaniami kosmosu czy inżynierią kosmiczną. Niektórzy marzą nie tylko o budowaniu satelitów czy rakiet, ale nawet lataniu na nich w przestrzeń kosmiczną. W czwartym odcinku Kosmicznych Rozmów rozmawiamy właśnie z taką osobą.

Gościem podcastu Uranii jest Giulia Bassani, studentka inżynierii kosmicznej z Turynu i autorka książki science-fiction "Ad Martem 12". Z Giulią rozmawiamy o jej marzeniu zostania astronautką, kolejnych planach wydawniczych, studiach i tym jak zainteresowała się rakietami i eksploracją kosmosu. Wspominamy także o tym jaki jest udział Włoch w przemyśle kosmicznym i załogowej eksploracji oraz jak wygląda we Włoszech astronomiczna edukacja.

Rozmowa jest w języku angielskim i nie jest tym razem tłumaczona.

Posłuchaj na serwisie YouTube

Posłuchaj na odtwarzaczu

O czym posłuchasz w tym odcinku?

• Gdzie można studiować inżynierię kosmiczną w Polsce?
  • Czy doczekamy się następcy gen. Mirosława Hermaszewskiego?
  • Jak Giulia zainteresowała się inżynierią kosmiczną
  • Fabuła książki Ad Martem 12
  • Jak łączyć zainteresowania związane ze studiami z twórczością literacką
  • Rola mediów społecznościowych w promowaniu badań kosmosu i astronautyki
  • Jak będzie wyglądała kolonizacja Marsa?
  • Czy Włosi interesują się eksploracją kosmosu?
  • Jak wygląda start rakiety orbitalnej na żywo - wrażenia z wizyty w Kourou
  • Jak wyglądają studia na kierunku inżynierii kosmicznej?
  • Rekomendacje książek Andy Weira

Przydatne linki i dodatkowe informacje

Opracował: Rafał Grabiański