Przejdź do treści

Konkurs popularyzujący astronomię pt. „Poznaj nasz Księżyc”

Księżyc nad Astrobazą - Dobrzyń nad Wisłą

Astrobaza w Dobrzyniu nad Wisłą ogłosiła na swoim profilu na Facebooku konkurs fotograficzny pt. „Poznaj nasz Księżyc”. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą (woj. kujawsko-pomorskie). Jego celem jest m.in. popularyzacja astronomii.

Astrobaza w Dobrzyniu nad Wisłą wymyśliła i zrealizowała konkurs, którego celem jest popularyzacja astronomii, zachęcenie do udziału w różnych formach twórczej aktywności mieszkańców Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą (woj. kujawsko-pomorskie) oraz motywowanie społeczeństwa do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez samodzielną, dodatkową pracę. Konkurs wystartował 25 maja 2020 r. i będzie trwał do 4 lipca włącznie. Rozstrzygnięcie poszczególnych etapów konkursu odbywa się  w każdą niedzielę. 

Przez pięć kolejnych tygodni, począwszy od 25 maja 2020 r., w każdy poniedziałek na profilu Astrobazy w Dobrzyniu nad Wisłą na Facebooku zostanie umieszczone zdjęcie Księżyca wykonane w  dobrzyńskiej Astrobazie. Zadaniem uczestników będzie rozpoznanie i nazwanie wskazanego na zdjęciu elementu topografii Księżyca (morze czy krater). Osoby, które wezmą udział w konkursie mogą przesyłać poprawne odpowiedzi od poniedziałku do soboty poprzez wiadomością prywatną na Facebooku Astrobazy.  Odpowiedzi w komentarzu pod zdjęciem nie będą brane pod uwagę.

Zwycięzcy zostaną wylosowani spośród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi w danym tygodniu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na profilu fb Astrobazy. Dodatkowo zwycięzca zostanie poinformowany drogą mailową.

Nagrodami w konkursie będą drobne upominki rzeczowe, które będzie można odebrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą. 

Więcej informacji odnośnie m.in. przetwarzania danych osobowych, znajduje się w regulaminie konkursu, który dostępny jest na profilu fb Astrobazy w Dobrzyniu nad Wisłą.

Nad konkursem opiekę sprawuje Łukasz Kołodziejski, koordynator Astrobazy oraz nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą.

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Łukasz Kołodziejski/Astrobaza w Dobrzyniu nad Wisłą

Reklama