Konkurs rysunkowy Space Art dla dzieci i młodzieży

Dzieci rysujące kredkami

Od 2 stycznia trwa nabór do konkursu Space Art organizowanego corocznie przez Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Astronomicznej – EAAE. Prace biorące udział w konkursie można nadsyłać do 31 marca 2024 r.

Zasady udziału w konkursie Space Art:

Konkurs Space Art 2024 organizowany jest w trzech kategoriach:

• dzieci w wieku od 6 do 10 lat,
  • młodzież w wieku od 11 do 14 lat,
  • młodzież w wielu od 15 do 18 lat.

1. Nadesłane prace muszą być wykonane indywidualnie przez uczniów i przesłane przez ich nauczyciela.
  2. Prace artystyczne należy przesyłać w formacie .jpg, .gif lub .png i nie większym niż 1 Mb.
  3. Formularz uczestnictwa w formacie docx (LINK) wypełnia prowadzący i wraz z pracą ucznia przesyła na adres e-mail konkursu (space_art@abv.bg) z adresu e-mail nauczyciela. Formularz uczestnictwa można pobrać TUTAJ.
  4. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jedną pracę konkursową.
  5. Nadesłana grafika musi być oryginalnym obrazem poświęconym astronomii lub naukom o kosmosie. Uczniowie powinni w 2-3 zdaniach wyjaśnić, dlaczego wybrali ten obiekt lub zjawisko, co zrobiło na nich wrażenie.
  6. Uczestnicy mogą przesyłać zgłoszenia i prace konkursowe w postaci cyfrowej do dnia 31 marca 2024 r.
  7. Zwycięzcy zostaną wybrani przez jury składające się z członków EAAE.
  8. Decyzja jury zostanie podana do wiadomości publicznej 22 kwietnia 2024 r. w związku z obchodami Dnia Ziemi.
  9. Decyzja jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
  10. Wszyscy uczestnicy otrzymają cyfrowe certyfikaty, które zostaną wysłane na adres e-mail nauczyciela.

Space Art

Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnień w każdej kategorii otrzymają dyplomy i upominki ufundowane przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) i EAAE, które zostaną przesłane pocztą na adresy szkół.

• strona konkursu Space Art (link)
  • zasady udziału w konkursie Space Art (link)

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

Źródło ilustracji: PxHere