Przejdź do treści

Prelekcja Uranii na spotkaniu PTMA w Poznaniu

W piątek o godzinie 18:30 zapraszamy na spotkanie zorganizowane przez poznański oddział PTMA. Będzie mowa o różnych ciekawych działaniach Uranii i paru wartych uwagi inicjatywach ogólnoświatowych na przyszły rok.

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA) posiada oddziały w różnych miastach, które często organizują prelekcje popularnonaukowe dotyczące astronomii. Na najbliższym takim spotkaniu w ramach cyklu realizowanego przez PTMA O/Poznań będzie okazja poznać lepiej działalność Uranii. Zaprezentuje ją dr Krzysztof Czart z redakcji czasopisma i portalu "Urania - Postępy Astronomii". Prelekcja odbędzie się w sali wykładowej Obserwatorium UAM w Poznaniu przy ul. Słonecznej.

Zachęcamy także inne odziały PTMA do zapraszania redakcji Uranii na spotkania z członkami PTMA.

Tytuł prelekcji: Urania jako czasopismo i portal wydawane przez PTMA

Opis prelekcji: Jednym z dwóch wydawców "Uranii" jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA). Podczas prelekcji zaprezentowana będzie różnorodna działalność Uranii, nie tylko na polu wydawniczym. Będą też pokazane możliwości włączenia się we współpracę z Uranią lub w jej różne projekty. Drugim z wydawców "Uranii" jest Polskie Towarzystwo Astronomiczne, które również prowadzi kilka ciekawych działań skierowanych do miłośników astronomii - zobaczymy kilka przykładów. A przechodząc do skali globalnej, dowiemy się co Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) szykuje na rok 2019. A będzie tego bardzo dużo, bowiem IAU obchodzi w przyszłym roku swoje stulecie, podobnie jak PTMA.

Więcej informacji:

 

 

Reklama