Przejdź do treści

Publiczna prezentacja pierwszego na świecie hybrydowego toru marsjańskiego

Telekonferencja ERC 2020

5 sierpnia 2020 o godz. 13:00 odbędzie się konferencja prasowa ERC 2020, podczas której nastąpi publiczna prezentacja pierwszego na świecie hybrydowego toru marsjańskiego. Osoby, które nie będą mogły być obecne na wydarzeniu osobiście, mogą obejrzeć transmisję online konferencji na kanale YouTube Politechniki Świętokrzyskiej.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP Wojciecha Murdzek zapraszam na konferencję prasową z udziałem współorganizatorów ERC 2020, która odbędzie się 5 sierpnia 2020 o godz. 13.00  w Auli Politechniki Świętokrzyskiej na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 w Kielcach.  W trakcie konferencji Minister zdalnie (z siedziby Ministerstwa) uruchomi pierwszy na świecie hybrydowy tor marsjański, przygotowany specjalnie na potrzeby szóstej edycji międzynarodowych zawodów ERC. Ogłoszona zostanie także lista drużyn zakwalifikowanych do finału zawodów we wrześniu br. Poznamy również laureatów nagrody Best Design Award za najlepszy projekt robotyczny.

ERC Space and Robotics Event to jedyny turniej robotyczno-kosmiczny, który odbędzie się w tym roku na świecie po ogłoszeniu pandemii. 

Transmisję online konferencji można obejrzeć na kanale YouTube Politechniki Świętokrzyskiej.

 

Źródło: Planet Partners, Politechnika Świętokrzyska

Reklama