Przejdź do treści

Ruszyły zapisy na letni obóz astronomiczny Almukantaratu

Obóz astronomiczny Almukantaratu 2021

Można już zapisywać się na obóz astronomiczny dla absolwentów szkół podstawowych organizowany latem przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2021 r.

W Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim pod namiotami co roku organizowane są obozy astronomiczne, podczas których miłośnicy astronomii z całej Polski dzielą się swoją pasją do nocnego nieba. Obozy Klubu Astronomicznego Almukantarat łączą zabawę z nauką. Podczas letniego wypoczynku uczestnicy mają przy okazji szansę zgłębić tajniki astronomii, matematyki, fizyki i innych nauk ścisłych, przeprowadzić ciekawe eksperymenty, a także wziąć udział w wielu grach i zabawach.

Program obozu obejmuje autorski kurs astronomii od podstaw. Jest to zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna. Na przykład w nocy prowadzone będą obserwacje nieba, zarówno obiektów dość jasnych, takich jak Księżyc, czy planety Układu Słonecznego, aż po różne mgławice i galaktyki. Będzie też możliwość wykonania własnego zdjęcia nocnego nieba w ramach kursu astrofotografii.

Tegoroczna edycja potrwa w dniach 4-17 lipca 2021 r. Obóz przeznaczony jest dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Cena wynosi 1500 zł.

Klub Astronomiczny Almukantarat, organizator obozu, to zarejestrowane stowarzyszenie, zrzeszające ludzi zaangażowanych w popularyzację astronomii. Swoje założenia spełnia poprzez regularne organizowanie obozów naukowych dla młodzieży, prowadzenie portalu astronomicznego AstroNET oraz udział w wydarzeniach takich jak Piknik Naukowy PRiCNK czy World Space Week Wrocław.

Z organizatorami można kontaktować się pod adresem oboz@almukantarat.pl

Więcej informacji:

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: Almukantarat

 

Na zdjęciu:

Kadr z jednego z obozów astronomicznych Almukantaratu. Źródło: Almukantarat.

 

Reklama