Przejdź do treści

UraniaTV nr 4 - Astronomia jako inspiracja

Co chcecie robić w życiu? Pewna nastolatka już wie i nakręciła o tym filmik. Zobaczcie nowy odcinek Urania TV. A może macie własne ciekawe filmy wideo, które chcielibyście zobaczyć w Urania TV? Zgłaszajcie je do nas :-)

Tematem najnowszego odcinka z cyklu Urania TV jest materiał powstały orgyinalnie w zupełnie innym celu. Film przygotowała Justyna Adamczyk i był on pracą konkursową nadesłaną w ramach eliminacji do udziału w obozie astronomicznym dla młodzieży ESO Astronomy Camp 2017, który odbył się we Włoszech ("Urania" co roku patronuje temu konkursowi). Wideo opowiada o tym w jaki sposób astronomia inspiruje i co kandydatka chciałaby odkryć. Wśród przedmiotów stanowiących scenerię filmu bardzo często pojawia się Urania, zarówno w wersji papierowej, jak i portalu internetowego.

Autorów ciekawych filmików dotyczących astronomii i kosmosu zachęcamy do nadsyłania ich do nas (portal@urania.edu.pl). Najlepsze materiały mogą trafić do Urania TV.

W ramach UraniaTV będziemy prezentować ciekawe tematy i osoby zajmujące się astronomią i kosmosem zawodowo oraz hobbystycznie. Będą też interesujące materiały, które nie zmieściły się w całości w "Astronarium" z powodu ograniczeń czasowych tego programu.

Zapraszamy do oglądania i subskrypcji kanału UraniaTV.

Więcej informacji:

 

Reklama