Przejdź do treści

Zbliża się 24 edycja zlotu miłośników astronomii OZMA

Niedzwiady
XXIV Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA 2020 odbędzie się już w dniach 14-16 sierpnia w Obserwatorium Astronomicznym w Niedźwiadach. Organizatorem OZMA jest tradycyjnie PPSAE.  
 
OZMA to najstarszy i najpopularniejszy w naszym kraju zlot miłośników astronomii. OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym. Ma raczej charakter „star party”. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników, jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii.
 
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia. Zachęcamy do zabrania ze sobą sprzętu obserwacyjnego (ciemne niebo i otwarty horyzont!), zdjęć, filmów oraz pochwalenia się swoimi dokonaniami z zakresu astronomii. Każdy uczestnik otrzyma możliwość prezentacji swoich dokonań i osiągnięć. Dla najlepszych nagrody i wyróżnienia.
 
ozma banner
 
 
Teren zlotu położony jest wśród czystych lasów, z dala od miejskich świateł i zgiełku. Miasteczko namiotowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pola obserwacyjnego. Wszyscy „ozmowicze „będą mogli korzystać przez cały okres trwania zlotu ze sprzętu, który jest na wyposażeniu obserwatorium, oraz brać udział we wszystkich punktach programu.
 
UWAGA! Noclegi – tylko własne namioty lub kwatery w pobliżu Niedźwiad.
 
Zapisy przyjmujemy tylko do 8 sierpnia.
 
 
PPSAE
 
Czytaj więcej:
 
 
 
Żródło: PPSAE
 
Publikacja: Elżbieta Kuligowska
 
Na zdjęciu: Obserwatorium Astronomicznym w Niedźwiadach.
 

Reklama