Przejdź do treści

Zrób sobie kosmiczne selfie z apką NASA!

apka NASA

Czy chcieliście zrobić sobie kiedyś selfie w skafandrze astronauty albo w fajnej kosmicznej miejscówce? NASA postanowiła to ułatwić i wydała specjalną apkę mobilną NASA Selfies do robienia takich fotek. Oprócz tego opublikowała też aplikację do gogli wirtualnej rzeczywistości.

Okazją do opublikowania aplikacji do kosmicznych selfie jest piętnaście lat działania Kosmicznego Teleskopu Spitzera. I to zdjęcia z tego właśnie teleskopu służą jako tła do fotek. Obecnie do wyboru jest trzydzieści propozycji, ale NASA zapowiada, że później poszerzy możliwości wyboru, w tym m.in. doda zdjęcia z misji załogowych. Na razie można mieć selfie w wirtualnym skafandrze astronauty na tle np. jakiejś fajnej mgławicy albo centrum Drogi Mlecznej. Aplikacja jest dostępna dla systemów iOS oraz Android.

Drugą nową propozycją od NASA Jet Propulsion Laboratory jest aplikacja do gogli wirtualnej rzeczywistości. Można z niej korzystać w goglach Oculus, Vive albo w systemie Google Cardboard (czyli tekturowe gogle plus smartfon).

Aplikacja nazywa się NASA Exoplanet Excursions i pozwala na wybranie się na wycieczkę do systemu TRAPPIST-1. To jedyne znane miejsce we Wszechświecie, gdzie w jednym układzie jest aż siedem planet o wielkości podobnej do Ziemi. Przy czym problem, że jak na razie naukowcy nie mają bezpośrednich zdjęć planet w układzie TRAPPIST-1, rozwiązano za pomocą artystycznych wizualizacji prezentujących, jak mogą one wyglądać, a opartych o wyniki badań naukowych.

Więcej informacji:

 

Źródło: NASA / JPL

 

Na ilustracji: Przykładowy ekran z aplikacji mobilnej NASA Selfies. Źródło: NASA/JPL-Caltech

 

Reklama