Przejdź do treści

Galaktyka Kobiet II. Kosmiczne dziewczyny: rozwój i kariera w nauce

Galaktyka Kobiet II

Spotkanie z kosmicznymi ekspertkami organizowane jest przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej w Polsce (ESERO-Polska) w Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 17 września 2018 roku o godzinie 15:00. Wydarzenie jest skierowane do uczennic szkół średnich. 

Wstęp jest bezpłatny obowiązują jednak zapisy przy pomocy formularza. Zachęcamy nauczycielki i nauczycieli do zorganizowania grupy uczennic, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu.

Galaktyka Kobiet to wydarzenie dla dziewczyn w wieku szkolnym, podczas którego poznamy interesujące kobiety zaangażowanych w świat nauki i technologii. Zaprosiliśmy twórcze ekspertki mające nieszablonowe podejście do pracy. Niestety, kobiety wciąż rzadziej niż mężczyźni wybierają zawody związane z techniką i naukami ścisłymi. Stereotypy i nastawienie społeczne nadal utrudniają im takie wybory. Chcemy to zmienić. Będziemy inspirować do działania, i szukania i realizowania swoich pasji. Z sześcioma młodymi ekspertkami porozmawiamy o naukach ścisłych i nowych technologiach. Dziewczyny Galaktyki opowiedzą o swoich zainteresowaniach, zawodowych wyborach i realizowanych projektach.

Zaproszone fundacje przedstawią różne aktywności i inicjatywy, które pomogą młodym kobietom w wyborze przyszłej kariery zawodowej w obszarze nauk ścisłych. Zaproszone fundacje to m.in. Perspektywy, która prowadzi takie akcje jak dziewczyny na politechniki czy dziewczyny do ścisłych. Fundacja Carrots zajmuje się z kolei wspieraniem dziewczyn w branży IT. Zaprosiliśmy również Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, które opowie co dzieje się na tym polu.

Czytaj więcej:

 

Źródło: ESERO-Polska

Reklama