Przejdź do treści

Polskie Forum Kosmiczne na zakończenie Roku Kopernika 2023

Polskei Forum Kosmiczne 2023

9 i 10 grudnia 2023 roku w Toruniu spotkają się polskie organizacje astronomiczne i kosmiczne, a także nauczyciele i popularyzatorzy astronomii. Trwa rejestracja na to wydarzenie. Udział jest bezpłatny. Konferencja zacznie się od premiery książki „Przewodnik astronomiczny po Polsce”.

Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) zaprasza do Torunia na Polskie Forum Kosmiczne – wydarzenie kończące Rok Kopernika 2023. Forum jest kontynuacją organizowanych co cztery lata spotkań przedstawicieli organizacji astronomicznych i zajmujących się tematyką związaną z kosmosem. PTA zachęca do udziału także nauczycieli, popularyzatorów nauki i wszystkie inne zainteresowane osoby.

Udział w forum jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja (przejdź do formularza zgłoszeniowego)

Wydarzenie rozpocznie się w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu uroczystą premierą książkowego wydania „Przewodnika astronomicznego po Polsce”. Przewodnik prezentuje najciekawsze miejsca w Polsce związane z astronomią i badaniami kosmosu.

W drugiej części dnia przewidziana jest seria szkoleniowo-warsztatowa, a wieczorem wydarzenie towarzyszące – premiera realizacja audiowizualnej „Solar System – vol. 2: Terra”. Zaś 10 grudnia będzie czas na krótkie prezentacje organizacji, klubów, stowarzyszeń, a także na dyskusje i ciekawe prelekcje, a chętni będą mogli na koniec zwiedzić obserwatorium astronomiczne w Piwnicach koło Torunia z największymi teleskopami w Polsce.

Partnerami wydarzenia są Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) oraz miasto Toruń. Patronat medialny nad konferencją objęły: „Urania – Postępy Astronomii”, „Astronarium”, Astroturystyka.pl, AstroGPS.pl, Space24.pl, Astronet i Kosmonauta.net. Z kolei patronat nad książką, poza wymienionymi organizacjami, dodatkowo objęły także Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA), Astrofaza i AstroLife.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

 

Reklama