Przejdź do treści

Projekt ARISS ponownie czeka na zgłoszenia od szkół

Logo projektu ARISS
Rozmowa uczniów z astronautą lub kosmonautą z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przelatującej w tym czasie w okolicy? Polskie szkoły mogą zgłosić się do projektu ARISS, który umożliwia takie rozmowy radiowe. Właśnie rozpoczął się nowy nabór wniosków. Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania swoich szkół!

Szkoły, które są zainteresowane edukacyjną rozmową w kosmosie z astronautą lub kosmonautą przebywającym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, mogą składać wnioski od września do listopada 2016 r. W tym okresie ARISS-Europa będzie przyjmować zgłoszenia od szkół z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Wnioski przesyła się w formie e-mailowej na adres school.selection.manager@amsat.it. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny do pobrania na stronie internetowej http://www.ariss-eu.org/school-contacts (znajdziemy go w menu po prawej jako „ARISS Application Form”). Do wniosku należy koniecznie dołączyć opis projektu edukacyjnego dotyczącego tematyki przestrzeni kosmicznej, który szkoła zrealizuje przy okazji łączności ze stacją ISS.

Podczas przygotowywania wniosku pomocna może być polska strona internetowa ARISS. Można też wybrać się na konferencję dla nauczycieli poświęconą temu zagadnieniu. Odbędzie się ona 22 października 2016 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Szczegóły na temat konferencji można znaleźć na wskazanej stronie internetowej.

Zachęcamy także do przeczytania obszernego artykułu o ARISS, który opublikowaliśmy w "Uranii - Postępach Astronomii" nr 1/2016.

Więcej informacji:

Źródło: ARISS


Reklama