Przejdź do treści

Warsztaty dotyczące współpracy z EUMETSAT

Satelita Jason3 EUMETSAT

Polska Agencja Kosmiczna oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy zapraszają do udziału w specjalistycznych warsztatach dotyczących współpracy przemysłowej z Europejską Organizacją ds. Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT).

Spotkanie odbędzie się w czwartek 4 kwietnia 2019 r. w godzinach 9.00 -14.00 w siedzibie IMGW – PIB w Krakowie, ul. P. Borowego 14. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele PAK oraz IMGW - PIB.

Celem spotkania jest zainicjowanie udziału firm i jednostek naukowo-badawczych w postępowaniach konkursowych EUMETSAT, przekazanie wiedzy na temat skutecznej aplikacji o kontrakty tej organizacji, jak również zwiększenie zainteresowania krajowych podmiotów potencjalnymi możliwościami rozwoju gospodarczego związanego z wykorzystaniem danych satelitarnych, których właścicielem jest EUMETSAT.

W trakcie wydarzenia przekazane zostaną m. in. informacje na temat programów i misji realizowanych przez EUMETSAT, korzyści z członkostwa Polski w tej organizacji, współpracy polskich podmiotów z EUMETSAT, jak również odpowiedniego przygotowywania oferty przetargowej oraz wymogów formalno-prawnych i merytorycznych związanych ze skutecznym aplikowaniem o kontrakty tej organizacji. W drugiej części spotkania zainteresowane podmioty będą mogły przeprowadzić indywidualne konsultacje z przedstawicielami PAK i IMGW – PIB. Wstępna agenda warsztatów znajduje się w załączeniu.

Zgłoszenia od osób zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach będę przyjmowane do 29 marca 2019 r.

Więcej szczegółów, w tym agenda wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna - POLSA

Reklama