Przejdź do treści

Warsztaty dziennikarskie w obserwatorium

Cześć redakcji Uranii na warsztatach dziennikarskich w Piwnicach koło Torunia

Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach koło Torunia to właściwe miejsce na warsztaty dziennikarskie dla zespołu tworzącego łamy "Uranii", które odbyły się pod koniec lipca.

Radioteleskopy w spokojnej scenerii z przekrojem pogody od słońca po burzę z deszczem zapewniły nam miejsce na zapoznanie się i omówienie bieżących tematów. Redakcja "Uranii - Postępów Astronomii" spotkała się w sobotę 29 lipca 2023 r.

Rozważaliśmy perspektywy rozwoju czasopisma i portalu, promocji i logistyki. Wymieniliśmy się cennymi wskazówkami dotyczącymi prasowego materiału dziennikarskiego w drobnych jego elementach i przygotowania tekstu do druku, dbając jednocześnie o estetykę i standardy światowe. Analizowaliśmy potencjalne i istniejące językowe wady, które czasem nam się zdarzają. Warsztaty, liczymy, pomogą nam je usunąć a przynajmniej zminimalizować.

Zapoznaliśmy się też bliżej z odpowiednikami "Uranii" z innych krajów, z perspektywą PTMA na czasopismo i z konkursami literackimi w naszej muzie.

Spotkaliśmy się w myśl doskonalenia warsztatu dziennikarskiego. Dla Czytelników chcemy pisać ciekawsze, bogatsze i przystępne językowo artykuły, aby nadal "Urania" jednoczyła osoby z różnych środowisk i pokoleń.  

Autorka: Marta Domagała

 

Na zdjęciu:
Część redakcji "Uranii - Postępów Astronomii". Zdjęcie wykonane zostało podczas warsztatów dziennikarskich 29 lipca 2023 roku w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach koło Torunia. Fot.: Marta Domagała.

 

Reklama