Przejdź do treści

World Space Week Wrocław 2020 – potrzebni wolontariusze i edukatorzy

World Space Week Wrocław 2020

W tym roku World Space Week Wrocław odbędzie się stacjonarnie, z zachowaniem wszystkich form i norm bezpieczeństwa. Tematem przewodnim IV edycji wydarzenia są technologie kosmiczne w służbie zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy zapraszają do współpracy wolontariuszy oraz edukatorów.

World Space Week Wrocław 2020, pomimo pandemii, odbędzie się stacjonarnie we Wrocławiu. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom oraz obsłudze wydarzeń. Jedyna większa zmiana, w porównaniu z poprzednimi edycjami, to przesunięcie terminu całej imprezy na listopad. Oprócz wydarzeń stacjonarnych, przewidziana jest także transmisja online - podczas konferencji popularnonaukowej - pierwszego dnia imprezy.

Organizatorzy World Space Week Wrocław poszukują do współpracy edukatorów i wolontariuszy z całej Polski.

Jeśli chcielibyście współtworzyć, wyjątkowy w skali Polski, maraton warsztatów kosmiczno-astronomicznych, to możecie napisać na adres: worldspaceweekwroclaw@gmail.com.
Zwrotnie otrzymacie formularz oraz wszelkie szczegóły współpracy. Zgłoszenia od osób chętnych przyjmowane będą do 15 października 2020 r. Maraton warsztatów będzie miał miejsce w dniu 8 listopada 2020 r.

Jeśli chodzi o wolontariuszy, organizatorzy zapraszają młodzież - najlepiej pełnoletnią - oraz dorosłych. Wolontariusze, jak co roku, zostaną przeszkoleni i wyposażeni w pakiet wolontariusza, czyli koszulkę, gadgety oraz wyżywienie. Nowością pakietu wolontariusza będą środki ochrony przed Covid-19.

Więcej nt. współpracy można dowiedzieć się ze strony internetowej, gdzie znajduje się formularz do wypełnienia.

Więcej szczegółów na temat World Space Week Wrocław 2020 należy szukać na Facebooku oraz na stronach internetowych organizatora i wydarzenia (strona w budowie).

"Urania – Postępy Astronomii" oraz "Astronarium" sprawują patronat medialny nad World Space Week Wrocław 2020. Zaglądajcie na nasz profil FB oraz na naszą stronę internetową, aby dowiadywać się nowych informacji o wydarzeniu.


Czwarta edycja World Space Week Wrocław finansowana jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności.

Paweł Z. Grochowalski

Źródło: World Space Week Wrocław, Stowarzyszenie WroSpace

Reklama