Przejdź do treści

„Astronarium” powraca! Nowe odcinki w Telewizji Polskiej

Astronarium
„Astronarium”, telewizyjny serial popularnonaukowy o kosmosie, będzie kontynuowany w Telewizji Polskiej. Premiera nowej serii odcinków w środę 24 maja 2017 r. o godz. 15:35 w ogólnopolskim paśmie TVP 3. Czasopismo i portal Urania jest partnerem medialnym programu.

Rusza emisja czwartego sezonu telewizyjnego cyklu „Astronarium”. Premiera nowego odcinka w środę 24 maja 2017 r. o godz. 15:35 w TVP 3, powtórki o godz. 00:50 i 6:35, a później odcinki można oglądać także na YouTube.

„Dzięki grantowi z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaczęliśmy niedawno produkcję odcinków do kolejnej, czwartej już, serii Astronarium. Wśród rozmówców znajdą się tacy wybitni naukowcy jak ks. prof. Michał Heller, czy prof. Marek Demiański i wielu innych” mówi dr hab. Maciej Mikołajewski, prof. UMK, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, które jest koproducentem programu.

„Zachęcam widzów do oglądania nowych odcinków w telewizji i w internecie na YouTube. Będzie poruszonych wiele ciekawych zagadnień, będzie o planetach pozasłonecznych, o badaniach początków Wszechświata, a także o badaniach Układu Słonecznego” dodaje Bogumił Radajewski, prowadzący program.

Rozpoczynający cykl odcinek będzie poświęcony najbardziej zdumiewającej, radiowej linii emisyjnej neutralnego wodoru o długości 21 cm oraz wiedzy, którą dzięki niej zdobywamy o całym Wszechświecie.

„Astronarium” to seria popularnonaukowych programów o astronomii i kosmosie realizowanych we współpracy Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Telewizji Polskiej, przy wsparciu finansowym od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem medialnym programu jest czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”. Zdjęcia realizowane są przez ekipę telewizyjną z TVP 3 Bydgoszcz.

Twórcy reklamują swoją produkcję jako „program o tajemnicach kosmosu i polskich naukowcach, którzy je badają”. Kamery telewizyjne odwiedzają różne ośrodki badawcze w Polsce, a także polskich naukowców pracujących poza granicami naszego kraju. Badacze w przystępny sposób przedstawiają najnowsze badania Wszechświata, a także swoje odkrycia i sukcesy.

Astronarium jest także obecne w mediach społecznościowych, na Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz na YouTube. Oficjalna witryna internetowa programu ma adres www.astronarium.pl.

Dostępne są też gadżety programu, jak np. czapka z wbudowaną latarką.

Więcej informacji:

Reklama