ESERO-Polska poszukuje ambasadorów!

ESERO-Polska poszukuje osób zajmujących się edukacją, nauką lub inżynierią oraz realizujących własne projekty edukacyjne. Celem organizacji jest uwzględnianie w swych działaniach różnych punktów widzenia oraz pogłębienie kontaktu między ESERO a edukator(k)ami oraz osobami „zajmującymi się kosmosem” zawodowo.

ESERO-Polska pragnie pokazać odbiorcom swoich działań różne perspektywy i podejścia do tematów edukacyjnych, naukowych i technologicznych. Ma to pozwolić między innymi na znalezienie optymalnych metod przekazywania wiedzy oraz ciekawych materiałów uczniom. Każdy jest inny i wymaga różnego podejścia, dlatego warto wypracowywać wspólnie zróżnicowane rozwiązania i materiały edukacyjne. W ten sposób stworzona zostanie baza pomysłów i aktywności dostępnych dla szerokiego grona edukator(ów)ek, a także cała społeczność, która będzie wymieniać się dobrymi praktykami podczas przygotowywania materiałów oraz projektów edukacyjnych.

Poszukiwane są osoby doświadczone w:

• praktyce edukacyjnej - wykorzystujące kontekst kosmiczny, nowe technologie czy też konstruowanie jako kluczowe elementy swoich działań, jak również zaangażowane w projekty uczniowskie,
  • pracy naukowej, podczas której poruszają zagadnienia mogące sprawdzić się jako idealne narzędzia w rękach nauczycieli podczas rozbudzania pasji swoich podopiecznych,
  • projektach studenckich, w ramach których zdobyły one już umiejętności i wiedzę pozwalające im śmiało być specjalist(k)ami w danych obszarach,
  • inżynierskich wyzwaniach oraz rzeczywistości pracy w dynamicznie rozwijającym się w Polsce sektorze kosmicznym, i mogące podzielić się doświadczeniami oraz refleksjami związanymi ze swoją pracą.

Osoby zainteresowane zapraszamy do aplikowania na stanowisko ambasadora ESERO-Polska.

Na zdjęciu: zdjęcie jednego z ambasadorów ESERO-Polska.