Przejdź do treści

Festiwal Meteor 2021

Festiwal Meteor 2021

Polskie Towarzystwo Rakietowe zaprasza wszystkich miłośników modelarstwa rakietowego na Festiwal Meteor 2021. Odbędzie się on w pierwszy weekend września, czyli w dniach 4-5 września, na Pustyni Błędowskiej.

To już piąty rok z rzędu, kiedy Festiwal Meteor odbywa się na Pustyni Błędowskiej, na pograniczu województwa śląskiego i małopolskiego. Do roku 2016 zazwyczaj miejscem organizowania festiwalu był poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim. Pustynia Błędowska jest ważna dla rakietowców, gdyż była pierwszym stanowiskiem startowym polskich rakiet sondażowych. To stąd w latach 1958–1963 startowały rakiety różnych typów, w tym np. RD oraz Rasko.

W tym roku w trakcie festiwalu będzie można m.in.:

  • Wystrzelić własną rakietę (pułap do 2300m).
  • Skorzystać z silników rakietowych PTR do rakiet dużej mocy. Szczegóły tutaj.
  • Odbyć lot rakiety na licencję startową RDM. Szczegóły tutaj.
  • Wypożyczyć elektronikę do rakiet.
  • Skorzystać z naszej 4m wyrzutni szynowej. Szczegóły tutaj.


Wstęp na wydarzenie jest wolny. Uczestnicy imprezy posiadający ważną legitymację PTR są objęci grupowym ubezpieczeniem OC. Podobnie jak na poprzednich edycjach festiwalu będzie możliwość biwakowania i rozbicia namiotów na terenie pustyni. Na miejscu jest dostęp do toalety z bieżącą wodą i gniazdek 230V (prysznica nie ma).

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji duże namioty 4x6m, w których będzie można przygotowywać modele do lotu, schronić się przed wiatrem, słońcem czy deszczem.
W godzinach wieczornych planowane jest w jednym z namiotów stworzenie małej sali kinowej, w której będzie można obejrzeć z projektora prezentacje i filmy. Chętni będą mogli zaprezentować własne materiały, wygłosić krótki wykład lub przedstawić prezentację o tematyce rakietowej.

Pod linkiem można zobaczyć na mapie miejsce startów.

Więcej informacji nt. Festiwalu, w tym szczegółowy jego program, pojawi się niedługo na profilu PTR na Facebooku, na ich stronie oraz na Forum Rakietowe.

Dla konstruktorów chcących uzyskać Licencję Startową do pobrania jest formularz.

Źródło: PTR

Paweł Z. Grochowalski

Reklama