Przejdź do treści

Yuri’s Night Wrocław 2021

Noc Jurija 2021

12 kwietnia minie dokładnie 60 lat od pierwszego lotu człowieka w kosmos. Na pamiątkę tego lotu, co roku na całym świcie, obchodzone jest wydarzenie pod nazwą Yuri’s Night (Noc Jurija). Stowarzyszenie WroSpace w dniach 10-11 kwietnia 2021 zorganizuje już po raz piąty, wrocławską edycję Yuri’s Night. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy kosmosu.

"Jurij Gagarin, przebywając w przestrzeni kosmicznej przez 108 minut, udowodnił, że niebo nie jest dla ludzi żadną granicą. Właśnie z tej okazji powstało Yuri’s Night – wydarzenie celebrujące nasze marzenia, obecną eksplorację kosmosu i przeszłe pozaziemskie podboje" - można przeczytać na stronie wydarzenia Yuri's Night Wrocław 2021.

Noc Jurija (Yuri’s Night) to święto obchodzone w rocznicę pierwszego lotu załogowego w kosmos, który odbył się 12 kwietnia 1961 roku. Nazwa wydarzenia pochodzi od imienia pierwszego człowieka w kosmosie, radzieckiego kosmonauty Jurija Gagarina. Święto to obchodzone jest corocznie od 12 kwietnia 2011 r., kiedy to odbyło się po raz pierwszy w USA z inicjatywy Loretty Hidalgo, Trish Garner oraz George'a Whitesidesa, byłego dyrektora NASA (2004–2008) i dyrektora generalnego oraz prezesa firmy Virgin Galactic.  

Yuri’s Night Wrocław 2021 to piąta już, a druga w wersji online, wrocławska edycja tego ogólnoświatowego wydarzenia. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie WroSpace. Tak jak w poprzednich latach, będziecie mogli uczestniczyć w interesujących prelekcjach, rozgrywkach gier planszowych oraz wziąć udział w konkursie! Wszystko to na wyciągnięcie ręki i bez wychodzenia z domu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 10-11 kwietnia, a transmisja dostępna będzie na stronie wydarzenia Yuri's Night Wrocław 2021 na Facebooku i kanale na platformie YouTube. Wszelkie niezbędne informacje, ogłoszenia i zapowiedzi będą umieszczane na stronie wydarzenia na FB w przeciągu najbliższych tygodni.

Stowarzyszenie WroSpace zaprasza wszystkich do zarezerwowania sobie kwietniowego weekendu i dołączenie do nich, aby świętować razem z nimi podbój kosmosu!

Źródło: Stowarzyszenie WroSpace

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama