Przejdź do treści

Finał konkursu OMSA 2020 transmitowany online

OMSA 2020 - sesja 1

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu imprez. Również finał konkursu astronomicznego dla młodzieży - OMSA 2020 - musiał zostać przełożony. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się, że odbędzie się w formie online. Od 4 do 6 czerwca będzie można oglądać transmisje z prelekcji przygotowanych przez uczestników.

Transmisja z finału 46. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego (OMSA 2020) w Grudziądzu odbędzie się na kanale YouTube programu telewizyjnego "Astronarium".

Daty i godziny transmisji:
- 4 czerwca (czwartek), 10:00-14:00: otwarcie, wykład inauguracyjny, SESJA I,
- 5 czerwca (piątek), 10:00-14:00: wykład, SESJA II,
- 6 czerwca (sobota), 10:00-~14:00: SESJA III, ogłoszenie wyników, zakończenie.

Organizatorzy zachęcają nauczycieli i dyrektorów szkół do przesłania niniejszej informacji przez e-dzienniki swoich szkół tak, aby informacja trafiła do wszystkich uczniów i nauczycieli.

W ramach konkursu OMSA uczniowie przygotowują własne mini-prace badawcze, a następnie prezentują wyniki swoich dociekań. W tym roku w finale trafimy m.in. na tematykę astrofotografii, pomiarów związanych z Księżycem, obserwacji egzoplanet, konstruowania własnych radioteleskopów, a także spraw astronautycznych, takich jak możliwości przeżycia na Marsie, czy na stacji kosmicznej, a nawet własne konstrukcje mogące w tym pomóc.

Każdy referat będzie trwał do 15 minut, a po nim nastąpi dyskusja z Jury przez 5-10 minut. W pliku PDF dostępny jest program i spis referatów zgodnie z kolejnością prezentowania:

 

"Urania" od wielu lat wspiera konkurs OMSA, podobnie jak nasi wydawcy: Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii i wiele innych podmiotów z branży astronomicznej, m.in. Polska Agencja Kosmiczna, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zachęcamy do oglądania transmisji.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

Źródło: OMSA

Reklama