Przejdź do treści

Pomysły na ciekawe prezenty dla fana kosmosu

Sklep Uranii - prezenty (astronomiczne gadżety i książki)

W okresie przedświątecznym często szukamy prezentów dla rodziny i bliskich. Co w sytuacji gdy taka osoba jest miłośnikiem astronomii, albo chcielibyśmy komuś podarować kosmiczny gadżet? Oto kilka fajnych pomysłów wybranych na podstawie internetowego sklepu Uranii. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kosmiczny parasol Uranii i Astronarium z gwiazdozbiorami

Nieustającym hitem są parasole Uranii i Astronarium z mapą gwiazdozbiorów. W ten sposób można mieć rozgwieżdżone niebo nad sobą nawet w deszczowy lub śnieżny dzień. Parasole te są solidne i wzbudzają zaciekawienie oraz pozytywne zainteresowanie wielu osób, może ich używać nie tylko miłośnik astronomii.

 

Kosmos dla młodzieży i dorosłych

Historia fizyki w polsce i na świecie - dwie książki

"Historia fizyki" i "Historia fizyki w Polsce" to dwie niesamowite książki popularnonaukowe. Wielkie dzieła byłego redaktora naczelnego Uranii, prof. Andrzeja Kajetana Wróblewskiego. Druga z tych pozycji została niedawno wyróżniona prestiżową Nagrodą im. Jędrzejewicza, a za całokształt swojej pracy na polu popularyzacji nauki prof. Wróblewski otrzymał w ubiegłym roku nagrodę specjalną od Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Jeśli interesuje Was (lub obdarowywaną osobę) fizyka/astronomia albo nauka ogólnie, sylwetki wielkich naukowców, polski wkład w naukę światową, różne fakty i ciekawostki, to tych książek nie może zabraknąć w Waszej biblioteczce.

Kosmologia i astrofizyka na poważnie i na wesoło - dwie książki

Kontynuując wątek książkowy. Współczesna kosmologia i astrofizyka na poważnie i w anegdocie, taki tandem stanowi para książek "Mała księga kosmologii" oraz "Kłopoty z Eureką. o co kłócą się fizycy?".

 

Astronomia ogólna - kultowy światowy podręcznik do podstaw astronomii (polskie wydanie)

Jeśli mamy w domu miłośnika astronomii, który chce wiedzieć więcej, to na pewno ucieszy się z książki pt. "Astronomia ogólna". Jest to polskie wydanie kultowego światowego podręcznika akademickiego o podstawach astronomii pt. "Fundamental Astronomy (6th edition)". Urania udzieliła temu wydawnictwu patronatu.

 

Astronomiczne prezenty dla dzieci

Kosmiczne gadżety - linijki, puzzle 3D

Z kolei gdy szukamy prezentu dla kogoś młodszego, od razu uwagę przykuwają kosmiczne puzzle 3D. W sklepie Uranii znajdziecie też książeczki dla dzieci, a dla osób w każdym wieku mamy fajne magnesy: tradycyjne oraz takie w wersji 3D. Ciekawym gadżetem są także kosmiczne linijki.

 

"Jak to działa? Kosmos" oraz "Ile waży astronauta?" - książki dla dzieci

Dla dzieci świetne też są dwie książki napisane przez współpracownika Uranii, Przemysława Rudzia. Jedna nosi tytuł "Jak to działa? Kosmos", a druga "Ile waży astronauta?".

 

Polskie czasopismo o kosmosie na prezent

Czasopismo "Urania - Postępy Astronomii"

Poza opisanymi przykładami, w naszym sklepie internetowym jest więcej gadżetów i książek związanych z astronomią i kosmosem. Jednym z prezentów może też być oczywiście prenumerata "Uranii" - polskiego czasopisma o kosmosie.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

 

SKlep Uranii z kosmicznymi gadżetami

Reklama