Warsztaty fotografii dla studentów w Rzeszowie i Tymcach

Na zdjęciu: Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach. Fot. Robert Bury.

Celem projektu jest popularyzacja wśród studentów i doktorantów zachowań proekologicznych w zakresie ochrony nocnego nieba i środowiska przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem.

Miejsce realizacji projektu to miasto Rzeszów, Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady, Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach (Powiat Lubaczowski) oraz Izerski Park Ciemnego Nieba (Góry Izerskie, okolice Jakuszyc i Świeradowa Zdroju). Uczestnicy projektu to studenci i doktoranci uczelni wyższych (20 osób). Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić kartę zgłoszeniową (dostępną na stronie www projektu) i wysłać ją na adres horyzonty@man.rzeszow.pl do dnia 20.07.2023.

Działania w projekcie:

1. Cykl dwóch warsztatów dokumentowania zanieczyszczenia sztucznym światłem (I Warsztaty - Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, II Warsztaty - Stuposiany na terenie Parku Gwiezdnego Nieba Bieszczady)
  2. Webinarium pt. „Wpływ zanieczyszczenia sztucznym światłem na życie ludzkie i środowisko”
  3. Konkurs fotograficzny „Na straży Ciemnego Nieba”
  4. Wizyta studialna w Izerskim Parku Ciemnego Nieba

Udział w projekcie jest bezpłatny

Na zdjęciu: Nocne niebo. Fot. Marek Sokołowski

Źródło: Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjności i Transferu Technologii „Horyzonty”

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Na zdjęciu: Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach. Fot. Robert Bury