Znamy laureatów 65. Olimpiady Astronomicznej!

Laureaci 65. Olimpiady Astronomicznej

Maciej Pilarczyk, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, został zwycięzcą finału 65. Olimpiady Astronomicznej, która dziś zakończyła się w Chorzowie.

Pozostali laureaci to:

• II miejsce: Aleksander Waczyński - CXXII LO im. Ignacego Domeyki w Warszawie
  • III miejsce: Jakub Dunikowski - V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  • IV miejsce - ex aequo - Julia Tokarska oraz Maksymilian Wdowiarz, oboje reprezentujący V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  • VI miejsce - Olaf Krupiński z XIII LO w Szczecinie
  • VII miejsce - ex aequo - Weronika Bednarek z XIII LO w Szczecinie oraz Paweł Ptaszek - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

Od piątku 21 finalistów Olimpiady rozwiązywało zadania teoretyczne i z zakresu analizy danych, a także prowadziło obserwacje nocnego nieba. Oprócz rozwiązywania zadań uczestnicy musieli także wykazać się znajomością nieba w mobilnym planetarium.

Olimpiada Astronomiczna jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych tego rodzaju rywalizacji w Polsce. Jest organizowana of 1957 roku.

Zwycięzca finału 65. 65 OA. Źródło: Planetarium Śląskie

Grupowe zdjecie 65 OA

Grupowe zdjecie 65 OA. Źródło: Planetarium Śląskie

Wszystkim finalistom i zwyciężcom gratulujemy!

Źródło: Planetarium Śląskie

Na zdjęciu: Laureaci 65. Olimpiady Astronomicznej. Źródło: Planetarium Śląskie