Przejdź do treści

Nowe opowiadania SF już na portalu!

Pióro wieczne

Czy Serum Copernicanum stanie się panaceum na wszystkie Trudy? Zapraszamy do przeczytania kolejnych opowiadań science-fiction nadesłanych na konkurs literacki Uranii Fantasia Copernicana i do zapoznania się z postaciami Autorów oraz zachęcamy do przysyłania swoich prac na konkurs literacki Nowe dzienniki gwiazdowe.

 

Serum Copernicanum

Serum Copernicanum” to opowiadanie autorstwa Jarosława Soboczyńskiego, które pokazuje, jaki potencjał tkwi w... DNA Mikołaja Kopernika.

Jarosław Soboczyński

Na zdjęciu: Jarosław Soboczyński autor opowiadania „Serum Copernicanum”. Źródło: zbiory własne Autora.

Autor o sobie:

Urodziłem się w Brodnicy, w lutym 1970. Z wykształcenia jestem magistrem fizyki. Ukończyłem Uniwersytet Warszawski filia Białystok, jednak przygodę z Astronomią i Fizyką rozpocząłem 1989 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Obecnie pracuję jako Menadżer HR w dużej firmie produkującej meble. Jestem miłośnikiem literatury SF. Moi ulubieni autorzy to Stanisław Lem, Isaac Asimov, Frank Herbert.

Pasja, którą dzielę z całą rodziną jest teatr. 

 

Trud poznania tajemnic Wszechświata

Drewniana klatka schodowa

Zdjęcie: Sean Mungur / Unsplash 

Trud poznania tajemnic Wszechświata” to opowiadanie autorstwa Ignacego Jośko, który interesuje się przede wszystkim kosmosem, ale również innymi rzeczami z zakresu natury, jak meteorologia i mineralogia; ma również talent rysowniczy. 

Głównym źródłem informacji i inspiracji dla opowiadania, które Państwu prezentujemy, był „Kopernik nieznany”, wyd. Polityka.

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

 

Zdjęcie ilustracyjne: Art Lasovsky / Unsplash

Reklama