Przejdź do treści

Pierwsze opowiadania SF w tym roku już na portalu!

Pióro wieczne leżące na otwartym zeszycie

Zapraszamy do przeczytania pierwszych w tym roku opowiadań science-fiction nadesłanych na konkurs literacki Uranii Fantasia Copernicana i do zapoznania się z postacią Autorów oraz zachęcamy do przysyłania swoich prac na wznowiony konkurs literacki Nowe dzienniki gwiazdowe.

 

Wstrzymał Ziemię, ruszył Słońce

Wstrzymał Ziemię, ruszył Słońce” to opowiadanie autorstwa Emila Zawadzkiego. Spotkamy w nim bohatera, który udaje się na koniec świata, żeby wykazać, coś, co jest bardzo blisko... 

 

Emil Zawadzki

Na zdjęciu: Emil Zawadzki, autor opowiadania „Wstrzymał Ziemię, ruszył Słońce”. Źródło: zbiory własne Autora.

Autor o sobie:

Spośród wielu rzeczy, którymi się interesuję (programowanie, twórczość H.P. Lovecrafta, komiksy, mitologia z różnych zakątków świata, kajakarstwo), od kilku lat to właśnie pisanie stało się moją największą pasją. Zaczęło się niewinnie, próbą sprawdzenia swoich sił w kilku naborach literackich, a z czasem przerodziło się to w wyjątkowo uzależniający nałóg. Najczęściej tworzę opowiadania z pogranicza fantasy, horroru i science fiction, często umieszczając w nich motywy mitologiczne lub biblijne. 

Na portalu Urania mam zaszczyt gościć już trzeci raz, a moje inne teksty można znaleźć między innymi w magazynach Histeria, LandsbergON i Korfantówka. Aktualnie pracuję nad stworzeniem własnego zbioru opowiadań i liczę na to, że w przyszłości uda mi się go wydać. 

 

Wolne miasto Copernicus

 

Wolne miasto Copernicus” to opowiadanie autorstwa Dominika Deptucha. Dominik Deptuch to miłośnik fantastyki naukowej we wszelkiej formie. Mający nadzieję, że przyszłość będzie bardziej wyglądała jak Space opera lub Solarpunk niż Cyberpunk lub Postapo. Z nadesłanego przez Niego opowiadania dowiemy się, m.in., że nauka jest drogą nie tylko do mądrości, ale że umiejętnie zastosowana może pozwolić zbić fortunę.  

Dominik Deptuch

Na zdjęciu: Dominik Deptuch, autor opowiadania „Wolne miasto Copernicus”. Źródło: zbiory własne Autora.

 

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

 

Zdjęcie ilustracyjne: Aaron Burden / Unsplash

Reklama